Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου 2012

Στον τελικό του κυπέλλου ο ΑΟΚ Πάμισσος

Ο ΑΟΚ Πάμισσος ήταν ο μεγάλος νικητής στον ημιτελικό του κυπέλλου της ΕΠΣ Καρδίτσας στην έδρα του Ατρομήτου Παλαμά.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν με σκορ 2-3 εκμεταλλευόμενοι το πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα όπου και προηγήθηκαν με 0-2 έχοντας και τον άνεμο σύμμαχο (το πρώτο γκολ μπήκε με απευθείας κόρνερ).

Στην επανάληψη (55') οι γηπεδούχοι μείωσαν (Μαγαλιός) και ξαναμπήκαν στην διεκδίση του αγώνα αλλά και πάλι μετά από περίπου 15 λεπτά ο Α.Ο.Κ. Πάμισσος πήρε νέο προβάδισμα δύο γκολ. Οι γηπεδούχοι έκαναν την απέλπιδα προσπάθεια μείώνοντας σε 2-3 με τον Ραμαντάνη λίγο πριν ολοκληρωθεί ο αγώνας αλλά πέραν τούτου ουδέν.

Έτσι στο τελικό θα βρεθεί η ομάδα του ΑΟΚ Πάμισσου που περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Αναγέννησης Καρδίτσας - Α.Ο. Καρδίτσα