Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Ατρόμητος Παλαμά και Προδρομιακός συνέχισαν με νίκες στον 1ο όμιλο

Με το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον Προδρομιακό και την Δόξα Μασχολουρίου επέστρεψε ο 1ος όμιλος στις αγωνιστικές υποχρεώσεις όπου και είχαμε την νίκη για τους γηπεδούχους με σκορ 2-0
Τα δύο γκολ της νίκης πέτυχε στα τελευταία 20 λεπτά ο Κωστόπουλος Σωτ. που διατήρησαν την ομάδα του Προδρομιακού στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ένα βαθμό πίσω από τον Ατρόμητο Παλαμά και έχοντας και ένα αγώνα λιγότερο.

Με νίκη προχώρησε και ο Ατρόμητος Παλαμά στην έδρα του Άρη Αγίας Παρασκευής επίσης δύο γκολ που πέτυχαν οι Φαλάγγας (40') και Μαγαλιός (92').

Πίσω στο σκορ βρέθηκε η Δόξα Μάρκου από την Κυψέλη στο πρώτο ημίχρονο αν και από το 25' είχε παίκτη παραπάνω αλλά και ευκαιρία χαμένη από τα 11 βήματα για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Τελικά με διαρκή αντεπίθεση στο β' μέρος κατάφερε να προηγηθεί με 3-1 για να μειώσει στο τέλος η ομάδα της Κυψέλης σε 3-2.

Τα αποτελέσματα για την 22η αγωνιστική "Θαλάσσιος Κόσμος":

Α.Ο. Δόξα Μάρκου - Α.Ο. Κυψέλης 3-2
Α.Ο. Αστήρ Βλοχού - Α.Ε. Ψαθοχώρας '77 (-)
Α.Ε. Καππαδοκικού - Α.Ο. Αίας Μαραθέας 5-0
Π.Α. Σοφάδων - Π.Ο.Μ. Θεσσαλικός Ματαράγκας 2-1
Α.Ο. Άρης Αγίας Παρασκευής - Α.Σ. Ατρόμητος Παλαμά 0-2
Π.Ο. Παλαμαϊκή - Α.Ο. Φύλλου (-)
Α.Ο. Προδρομιακός - Α.Ε.Ο. Δόξα Μασχολουρίου 2-0

Σημείωση: Το άρθρο θα ενημεωθεί με όλα τα τελικά αποτελέσματα

Εμβόλιμη αγωνιστική θα έχουμε την προσεχή Τετάρτη 22/2 στις 15:00 ώστε να αναπληρωθεί η μία εκ των δύο αγωνιστικών που "χάθηκαν" λόγω των χιονοπτώσεων.

Ακόμα ένα δύσκολο συνεχόμενο αγώνα στην σειρά θα δώσει η ομάδα του Προδρομιακού αυτή τη φορά με αντίπαλο το Καππαδοκικό. Αντίθετα με πιο βατούς αντιπάλους θα αγωνιστούν Άρης Αγίας Παρασκευής και Ατρόμητος Παλαμά. Ρεπό έχει η Δόξα Μασχολουρίου.